Floortje over de oceaan gemist? Met NLZIET kun je niet alleen live en terug tv-kijken, maar soms ook vooruit. Op meerdere apparaten tegelijk. Overal in de EU. Probeer 14 dagen gratis en kijk direct.
Floortje over de oceaan start op dinsdag 3 november om 20.40 uur bij NPO 1. Daarna staat er elke dinsdagavond een aflevering op de buis, zes in totaal. Kom je er op dinsdag niet aan toe? Dan kijk je de aflevering bij NLZIET terug, wanneer het jou uitkomt.
Floortje Dessing reist in zes afleveringen door de Koraaldriehoek, het zeegebied tussen Indonesië, de Filipijnen en Papoea-Nieuw-Guinea. In geen ander deel van de wereld leeft zoveel verschillend zeeleven. Vervuiling en klimaatverandering zetten dat leven steeds meer onder druk.
Onderweg praat Floortje met onderzoekers en natuurbeschermers, maar ook met zee-nomaden, mensen die schildpadden tellen en een walvisreddingsbrigade. De reis loopt van Lombok tot het Groot Barrièrerif.
De Koraaldriehoek dankt zijn naam aan de vorm van het gebied op de kaart. Nergens ter wereld leven zoveel verschillende soorten koraal en vissen bij elkaar. Voor de mensen in de omliggende landen is dat rif ook hun bron van voedsel en inkomen.
Floortje reist naar het Indonesische eiland Lombok. Daar ontmoet ze de Australische Madison Stewart, oprichter van Project Hiu. Zij helpt lokale haaienvissers om van de visserij over te stappen op ecotoerisme. Samen bezoeken ze een eiland waar veel inwoners van de haaienvangst leven. Floortje spreekt er Odi, die zijn vissersboot nu gebruikt om toeristen te vervoeren.
Ook ontmoet ze de Indonesiër Giri Marhara. Elke week haalt hij peddelend afval uit het water en laat hij dat zien aan zijn half miljoen volgers op sociale media.
Floortje reist naar de Indonesische eilandengroep Raja Ampat en ontmoet daar de Nederlander Max Ammer. Hij kwam dertig jaar geleden naar het gebied vanwege zijn passie voor oorlogswrakken, maar zet zich inmiddels in voor natuurbescherming. Hij richtte er een centrum op voor koraalherstel.
Floortje over de oceaan kijk je vanaf dinsdag 3 november live om 20.40u op NPO 1. Hou je van dit soort programma’s, kijk dan ook eens naar Floortje naar het einde van de wereld, Het Roer Om of Reizen Waes. Wil je weten wat er verder op tv is? Bekijk de tv gids.
Probeer 14 dagen gratisWil je meer weten over Floortje over de oceaan bij NLZIET? Lees de veelgestelde vragen of neem contact met ons op.
Dinsdag 3 november 2026 om 20.40 uur bij NPO 1. De serie telt zes afleveringen.
Elke dinsdag om 20.40 uur bij NPO 1.
Tussen Indonesië, de Filipijnen en Papoea-Nieuw-Guinea. Het is het zeegebied met de grootste soortenrijkdom ter wereld.
Van Lombok tot het Groot Barrièrerif, via onder meer Raja Ampat.
Met NLZIET Premium en Extra, on demand en zonder reclame, wanneer het jou uitkomt.
Kijk tv vanaf 7,95 per maand!
Stream alles wat je wil zien.
NLZIET. Slim bekeken.